سامانه نقل و انتقالات فرهنگیان کشور
سامانه نقل و انتقالات فرهنگیان کشور
نگارش اولیه این سیستم اولین بار سال 1387 برای اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران آماده گردید، پس از آن در سال 1388 مجددا برای شهر تهران و با کمی توسعه و تغییرات آماده شد. این سامانه در سال 1389 به سفارش اداره کل امور اداری وزارت آموزش و پرورش باز نویسی و برای استفاده جهت مدیریت فرآیند نقل و انتقالات پرسنل آموزش و پرورش (فرهنگیان) برنامه ریزی گردید. با استفاده از این سامانه اداره کل های هر استان قادر به مدیریت نیاز و مازاد نیروها و مدیریت درخواست های انتقال پرسنل خود می باشند. همچنین پرسنل فرهنگی می توانند به صورت آنلاین اقدام به صدور درخواست انتقال بین منطقه ای و استانی نموده و مسیر بررسی و پردازش درخواست خود را از طریق اینترنت پیگیری نمایند. این سامانه در خود مجهز به یک سیستم فرم ساز پیشرفته بوده که به کمک آن شیوه نامه های مختلف و فرم های امتیازبندی نقل و انتقالات فرهنگیان برنامه ریزی می شود. از جمله دیگر ویژگیهای بارز این سیستم، توانایی پردازش درخواست های متقاضیان با توجه به نیاز و مازاد نیروها در مناطق و استان های مختلف است. همچنین این سامانه در موتور پردازشی خود توان جابجایی متقابل و زنجیره ای متقاضیان را دارا می باشد. هم اکنون نسخه ی دموی این سامانه در آدرس enteghalat.com قابل دسترس است.
* قابل ذکر است که این سامانه با توجه به بازه های زمانی مشخص فرآیند نقل و انتقال (معمولا بین اردیبهشت تا مهرماه) هر سال فعال است.
راه اندازی سیستم نقل و انتقالات فرهنگیان برای سالتحصیلی 94-95
با توجه به نیاز اجرای هماهنگ و یکپارچه نقل و انتقالات کشوری، پرسنل وزارت آموزش و پرورش، این سامانه برای سال تحصیلی 94-95 طبق شیوه نامه های وزارتی و ادارات کل استانها برنامه ریزی مجدد گردیده و برای ثبت تقاضای فرهنگیان کل کشور در آدرس http://ent.medu.ir فعال شده است